13 Mart 2013 Çarşamba

Cumartesi Sürprizi

Biri var ki beni nasıl mutlu edebileceğini çok iyi biliyor.

3 senedir Ankara'da olmama rağmen 1.5 saat uzaklıktaki Eskişehir'e hiç gitmedim, gidemedim. Ta ki cumartesi gününe kadar.

Moralimin bozuk olduğunu bilen canım ARKADAŞIM(!) Rıdvan gitmiş sürpriz yapmak için 2 adet Eskişehir bileti almış =) Salı gününden beri cumartesi bir şey planlama diye beni merakta bırakıyordu. Hiçbir şekilde de ipucu vermedi =( Neyse cumartesi sabahı zor ettim. Kampüsten çıktık, Demirtepe'de indik ve AŞTİ tarafına giden metroya bindik, hala farkında değildim napacağımızın. Sonra bi duraklara baktım ve TCDD yazısını gördüm -sevinçten dört köşe oldum tabi.

Bu gezi Türkiye'de ilk trene binişim oldu. Eskişehir'e gider gitmez Rıdvan beni Papağan Çiğbörek'e götürdü. Allahımmmmmmm o nasıl bir çiğbörekti anlatamam. Yazarken bile canım çekti, bıraksalar yüzlerce yiyebilirdim. Sonra kalktık babamın tavsiyesi üzerine Balkan Helvacısı'na gittik ve met helvası aldık. Açıkcası pişmaniyenin biraz daha sert olanıydı ama lezzetliydi.

Porsuk'un kenarında yürüyüş yaptık biraz daha sonra merkeze geçtik. Arada bir yağmur yağdı biz de o arada minik cafelere sığınıp sıcak çikolata ve çayımızı yudumladık. Eskişehir tam bir öğrenci şehri neredeyse hiç yaşlı insan görmedim sokaklarda.

Gezinin başrol oyuncuları biz olduğumuz için tabi yine acıktık ve tantuni yemeye gittik bu sefer. Almanya'da nasıl her köşede dönerci varsa Eskişehir'de de dönerci yerine tantunici var. 

Odunpazarına gittik, Lületaşı müzesini gezdik hatta Hacettepe'den arkadaşlara rastladık. Görünüşte çok basit duran lületaşları düzgün bir şekilde işlenince gerçekten de muhteşem oluyorlarmış, öğrenmiş oldum.

Bir süre daha yürüyüp ettikten sonra eski adı Cafe del Mundo yeni adı ise Travellers Cafe olan efsanevi bir yere oturduk. Sabahtan beri gözümüze kestirmiştik ama çok dolu olduğu için akşama bırakmıştık. Tavandaki tepsiler olsun, duvardaki plakalar, barın üstündeki bayraklar ve çaldıkları müzikler... Kısacası her şeyiyle süper ötesi bir yerdi. Eskişehir'de en çok sevdiğim şeylerden biri bu cafe diğeri de çiğbörekçi oldu.

Günün sonunda yorgun olmam gerekirken aşırı mutlu ve enerji doluydum. Asla unutamayacağım bir gezi oldu.

Tekrar tekrar çoooooook teşekkür ederim bana bu güzel günü yaşattığın için =))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder